צילום קווי ביוב

מתי נדרשים לצילום קווי ביוב?
כאשר חוששים שיש נזילה או סתימה באחד או יותר מקווי הביוב, יש לוודא היכן נמצא המפגע ולטפל בו במהירות כדי למזער נזקים. במידה ולא יודעים מהיכן היא? חשוב שתדעו שיש אפשרות להזמין שירות איתור נזילות. השירות מתבצע על ידי איש מקצוע שיגיע עם הציוד החדשני והמתקדם ויוכל לאתר היכן קיימת נזילה ללא צורך בשבירה של קירות או רצפות. האיתור מתבצע באמצעות טכנולוגיות חדשניות עדכניות כדוגמת מצלמה רובוטית.

מה ניתן לאתר באמצעות צילום קווי ביוב?

  1. איתור גופים זרים שיוצרים חסימות בצנרת הביוב.
  2. איתור מחברים לקויים שבוצעו בצנרת הביוב.
  3. איתור שברים לאורך צנרת הביוב.
  4. איתור סדקים לאורך צנרת הביוב.
  5. בדיקת שיפועים המפריעים לניקוז תקין.

כיצד מתבצע איתור נזקים באמצעות צילום?
קווי הביוב נמצאים באזור מוסתר מהעין, בין קירות ומתחת לאדמה. ניתן להגיע אליהם באמצעות שבירת קיר או רצפה. אך לצורך איתור ממוקד של הנזילה לא צריך לשבור שום קיר, מצלמה ייעודית מבצעת צילום קווי ביוב ניקוז מרזבים ותשתיות. באמצעות מצלמה בעלת ראש מסתובב זום ופוקוס חדים המסוגלים להתמקד בכל פרט. בסיום הצילום מונפק דוח מסודר על הממצאים. באמצעות דו"ח זה ניתן לסדר את התקלות בהתאם. במידה ולא ניתן לקבל תמונה מלאה באמצעות מצלמה, יש כלים נוספים לאיתור בעיות בצנרת הביוב. כדוגמת בלוני הצפה המזרימים מים לצינורות חסומים משני צידהם. בבדיקה נבחן אם המים מתנקזים על אף שהצינור סתום מצידיו, דבר שמעיד על סדק ודליפה.

חשיבות איתור הבעיה בזמן.
מפגע בקווי הביוב מהווה מטרד תברואתי חמור. דבר שיכול להביא להצפה של מים מזוהמים שיכולים להזיק לתכולה ולרכוש, אך גם לבריאות. לכן חשוב לאתר את התקלה בזמן. ברגע שמריחים ריח חריג או שמזהים בעיה בניקוז. איש מקצוע המוסמך לבצע צילום קווי ביוב יכול לאתר את התקלה ולמזער נזקים חמורים.