צילום צנרת

טכנולוגיית הצילום מאפשרת לבצע ניתוחים, לראות  דברים שבעבר היה צריך לעשות איתם פרוצדורות מורכבות. כיום ניתן להגיע בקלות למקומות ללא צורך בקדיחה חפירה או לכלוך מיותר. גם צנרות ומרזבים דורשים תחזוקה ובדיקת תקינות. אליהם ניתן להגיע באמצעות מצלמות לבדוק אותם בצורה נקייה לעלות על בעיות באופן נקודתי ולתקן אותם בזמן.

אילו בעיות ניתן לאתר באמצעות צילום צנרת?
  1. איתור נזילות בצינור.
  2. איתור סדקים בצינור.
  3. איתור שברים בצינור.
  4. איתור סתימות בצינור.
  5. איתור גופים זרים בצינור.
  6. בדיקת קבלנים.
  7. בדיקת מרזבים לבדק בית.
  8. איתור בעיות שיפוע.
  9. איתור בריכות קבורות.

על כל אחת מהבעיות שצויינו ניתן לעלות באמצעות צילום צינרת מקצועי. המצלמה יכולה לעלות בזמן על בעיות קיימות וכאלו שעלולות להיווצר בעתיד. מניעת בעיות צנרת ותחזוקה שוטפת היא קריטית להמשך תקינותה ותקינות המבנה. בכל בעיה ניתן לטפל בזמן ולגרום למערכת לחזור ולפעול כסדרה.

צילום צנרת במצלמה איכותית.
צילום צנרת הוא פתרון יעיל בייחוד כאשר מדובר בנזילה סמויה ובבעיה פנימית שלא ניתן להגיע אליה פיזית. אך יש חשיבות גבוהה מאד לשימוש במצלמה איכותית בעלת מספר פונקציות חדות וטווח תנועה מלא. למצלמה חייב שהתווסף גלאי שיאתר את מיקומו ויאפשר לזהות היכן הנזק במדוייק. על סמך הצילומים מופק דו"ח המפרט את התקלה והמלצות לתיקון. שימוש במצלמה סינית פשוטה לא תמיד תתן תמונה חדה ומדוייקת ולכן יש לברר מראש מול החברה שמזמינים באיזו מצלמה נעשה שימוש.

תיקון בעיות צנרת
לאחר שמקבלים את דוח צילום צנרת. יש לפעול במהירות לתיקון הבעיות כמפורט ולפי המלצה. את הבעיות ניתן לתקן באמצעות ביובית, המפעילה לחץ מים על הצינור ושוטפת אותו מחסמים למינהם. או תיקון מקומי של שברים וסדקים באמצעות טלאי ועוד. כאשר ההמלצה היא לבצע בדיקות תקופתיות למניעה של נזקים. כדי לאתר אותם לפני שהם יוצרים נזק בפועל. צילום צנרת אחת לתקופה תאפשר להנות מראש שקט באופן קבוע.