צילום צנרת ביוב

צנרת הביוב היא אחת החשובות והמרכזיות בכל בית. לכן חייבים לטפל בה ולתחזק אותה באופן קבוע כדי להקדים תרופה למכה. במקרה של נזק המפגע עלול להיות כבד הן תברואתית והן כלכלית. כאשר מזהים בעיה בזרימה התקינה של הצנרת יש להזמין איש מקצוע המתמחה בבעיות צנרת ביוב. בעבר היה נהוג להיכנס לתוך תעלת הביוב כדי לעלות על מקור הבעיה. דבר המסכן את איש המקצוע ובריאותו. ובגלל מגבלת הגישה הוא היה נאלץ לשבור את המחסומים כמו מרצפות קירות ועוד. גם לאחר כל זה, לא תמיד היה ניתן לאתר את התקלה במהירות. כיום קיימת טכנולוגיה שמאפשרת צילום צנרת ביוב. הטכנאי יושב ברכבו ונותן לרובוט להיכנס לתעלה. הרובוט מצוייד במצלמה משוכללת. וכך הוא מקבל תמונה איכותית שעל סמך ממצאיה הוא רושם דוח המלצות להמשך טיפול.

מתי מבצעים צילום צנרת ביוב?
בדיקות תקופתיות, או בדיקות שמבוצעות כאשר קיים חשש לתקלה בצנרת הביוב. נעשות באמצעות מכשור מקצועי. במקרה זה ציוד צילום רובוטי למערכת הביוב. המצלמה מושחלת לתוך התעלה ומציגה תמונה בהירה על מצב הצינור. המצלמה צריכה להיות איכותית כדי שתוכל להעביר לצוות המצלם תמונה ברורה ומדוייקת של פנים התעלה ותאפשר לעלות על גורם הבעיה.

בעיות נפוצות במערכת הביוב.
  1. סתימות- גופים זרים, שורשים, או כל דבר שמונע מהזרימה התקינה של מערכת הביוב להמשיך לפעול בצורה תקינה.
  2. פגמים- חורים, סדקים, מעיכות, שברים בצנרת עצמה דבר שמביא לדליפה ולמפגע תברואתי.

על כל אחת מהבעיות ניתן לעלות באמצעות צילום צנרת ביוב , בכל בעיה ניתן לטפל בזמן ולגרום למערכת לחזור ולפעול כסדרה. אם באמצעות ביובית- מכונה המבצעת ניקוי יסודי בלחץ מים. המכונה מאפשרת פתיחת כל הסתימות הקיימות בצינור, או באמצעות תיקון מקומי באמצעות טלאי. התיקון אפשרי  על סדק, חור או מעיכה. גם לאחר התיקון שבוצע, מומלץ לבצע בדיקות תקופתיות שוטפות כדי לוודא שלא קיים מפגע פוטנציאלי.