מצלמה תרמית לאיתור נזילות

כדי להבין כיצד מאתרים נזילות באמצעות מצלמה תרמית, נסביר כיצד היא עובדת. בעבר הלא רחוק, כאשר היה צריך לאתר נזילה. היה מגיע איש מקצוע לבית מאבחן אותו, מנחש היכן נמצאת הנזילה ושובר את הקיר כדי לאמת את האבחנה. לא תמיר האבחנה היתה נכונה ולפעמים היה שובר כמה קירות ואפילו מרים בלטות מהרצפה עד לאיתור המפגע. כיום ניתן לבצע איתור נזילה באמצעות טכנולוגיית מצלמה תרמית לאיתור נזילות.

כיצד עובדת מצלמה תרמית לאיתור נזילות?
המצלמה התרמית מאפשרת לעלות על הנזילה ללא צורך בפתיחת הקיר.  היא עובדת על גלי אנפרא אדום הרגישים לחום, ומסוגלים לאתר הפרשי טמפרטורה גם מאחורי הקיר. לכן אם המיים דולפים בנקודה מסויימת ניתן להבחין זאת במצלמה באמצעות מפת צבעים אותה היא מציגה וכך האינסטלטור יכול לטפל בבעיה. את מפת הצבעים יכול לקרוא מי שעבר הכשרה ויודע לתפעל מצלמה תרמית לאיתור נזילות. חשוב להבין שמדובר בטכנולוגיה יעילה וחכמה, החוסכת זמן נזקים וכסף רב. אך לעיתים יידרש זמן למפות את כל הבית ולעלות על הבעיה ובמקרים מסויימים אף ייעשה שימוש בטכנולוגיות נוספות.

מתי יש להשתמש במצלמה תרמית?
השימוש במצלמה נעשה כאשר חושדים שקיימת נזילה סמויה. כאשר מבחינים בחשבון צריכה גבוה מעל הממוצע או מגלים סימנים על הקיר המעידים על הימצאות רטיבות באזור.

לפעמים יבוצע שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות לפני רכישת בית. כאשר רוצים לוודא שהדירה מתוחזקת ועל מנת לבצע את הרכישה בראש שקט ובידיעה שבדירה יש צנרת תקינה. הדבר מתבצע גם בדירות ישנות וגם בדירות חדשות, כדי לאתר ליקויים אפשריים.

בדיקה מקיפה.
בכל מקרה בו החלטתם שיש צורך בבדיקה באמצעות מצלמה תרמית לאיתור נזילות, חשוב שתלכו על בטוח ותבצעו בדיקה מקיפה על החברה, תקבלו כמה הצעות, תקראו ביקורות, תבקשו הכשרות, ושימוש בציוד מתקדם ואמין. כדי שהבדיקה תהיה איכותית ומדוייקת ולא תאלצו לשלם שוב על בדיקת נוספת.