בדק בית

קנייה של בית זה מעמד מרגש בהחלט!

אך בתוך כל ההתרגשות וההכנות לקראת הרכישה והמעבר, חשוב שלא לדלג על שלב חשוב ואפילו קריטי. בדק בית. קניית בית היא לא קנייה פשוטה ועל כן אנחנו ממש לא ממליצים לכם לסמוך על המזל ולהיות אופטימיים בלי הוכחות. פנו אל איש מקצוע מתחום בדק הבית וכך תוכלו לוודא שאכן רכשתם נכס אמין ובטוח לחלוטין מכל הבחינות.

זה אולי עשוי להכביד עליכם מעט מבחינה כלכלית בייחוד בתקופה בה ההוצאות גבוהות אך זה בהחלט משתלם.

למה צריך לערוך בדק בית?

האדם שעורך את בדק הבית הוא איש מקצוע שקבל את ההכשרה הספציפית לבדיקה ולאיתור ליקויים אם ישנם בבתים. לרוב מבקשים את שירותיו של בודק הבית לפני שקונים נכס או לפני שמקבלים את הנכס הנרכש מהקבלן. עורך בדק הבית מבצע בדיקה מדוקדקת של הנכס. בדיקה זו היא מאוד יסודית והיא עשויה לארוך מספר שעות. במהלך הבדיקה הוא יתעד כל ליקוי שיש לתקן בנכס והוא יכתוב הכול בצורה מסודרת. לא משנה אם מדובר בדירה מקבלן או בדירה מיד שנייה. בכל מקרה מדובר בבדיקה הכרחית.

ממש כמו כלי רכב מיד שנייה שאתם קונים, הרי ברור שלא תקנו אותו בלי לבדוק אותו מבפנים. כך בדיוק עם בית, הן מיד ראשונה והן מיד שנייה.

מה בודקים במהלך בדק הבית?

בעל מקצוע מורשה מבצע את הבדיקה. הוא עובר על כל המערכות בבית. מערכת המים, מערכת האיטום, מערכת החשמל, האיטום, הריצוף, הצבע ואת שאר המאפיינים שהרוכש לא תמיד יהיה מסוגל להבחין בהם בעצמו.

הוא גם בודק את כל הנתונים האחרים של הבית האם הם עומדים בתקנים של הבנייה והתכנון, של התברואה, של החשמל ושאר כל התקנים. מעבר לכך אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, בודק עורך הבדיקה האם המבנה אכן מתאים לתוכנית המפרט של הבניין וכן אם הקבלן אכן עומד בכל ההבטחות וההתחייבויות שלו.

הפרטים הקטנים

יש גם פרטים קטנים מאוד שאדם רגיל לא יבחין בהם רק לאחר שיתחיל לחיות בדירה ולהשתמש בה. כמו למשל שיפועים במקלחות אל פתח הניקוז או צבע הבלטות. איכות הגימורים ועוד פרטים שאולי כרגע הם נראים שוליים או אפילו קטנוניים אך עם הזמן הם עשויים להפריע ולהעיק מאוד על החיים ואיכות החיים בדירה החדשה.

חשוב לדעת שדו"ח בדק בית הינו קביל מבחינה משפטית מול הקבלן כאשר הוא עשוי להוות קלף מיקוח בעת משא ומתן מול בעלים ממנו רוצים לרכוש את הנכס.