בדיקת נזילות מים

מהי בדיקת נזילות מים?
כל מי שגר בדירה מבין, שהנזילה הכי קטנה של מים יכולה לגרום לבעיות רבות ונזקים כבדים. ולא חייבים נזילה מאסיבית, מספיק ברז מטפטף או דוד דולף כדי להזיק. מה עושים כשהנזילה נסתרת מהעין ונמצאת בקיר או מתחת למרצפות? כאן נדרשת בדיקת נזילות מים. כאשר חושדים שקיימת נזילה, אפילו קלה. יש להזמין איש מקצוע שיגיע עם מכשור שיאפשר לו לאתר את התקלה במהירות ובקלות.

ממה נוצרת דליפה?
דליפה יכולה להיווצר ממספר גורמים כשהגורמים העיקריים הם בעיות איטום, בעיקר במבנים וותיקים או בלאי הצנרת. גם כשהנזילה נסתרת מהעין היא יכולה להתבטא באמצעות סימנים מחשידים כדוגמת: קיר לח, עובש, ריח טחוב, שינויי צבע בקיר ועוד. כל דבר חריג שמתבטא על הקירות של הבית דורש בדיקה. בדיקת נזילות מים אינה יכולה להתבצע באופן עצמאי. חייבים מכשור טכנולוגי והכשרה מקצועית. צריך להבין היכן ממוקמת הצנרת. מה כיוון זרימת המים ועוד. רק בעלי מקצוע מוסמכים מסוגלים לסרוק את הקיר ולאתר את הנזילה. חשוב לא להתמהמה ועם גילוי סימן מחשיד להזמין בדיקה. איתור מהיר מאפשר לטפל במפגע ולמנוע נזקים משניים חמורים הרבה יותר.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים בדיקת נזילות מים:
  1. לבחון את כל הצנרת הגלויה- כדי לשלול שמדובר בדליפה חיצונית. בדיקה עצמאית חיצונית תאפשר לחסוך עלויות של בדיקת מומחה. יש לבדוק את המרזבים החיצוניים הניאגרה הברזים ודוד השמש.
  2. בדיקת מונה- יש לסגור את כל הברזים בבית ולבחון אם יש תזוזה באחד המונים. כאשר תזוזה במונה מסויים תעיד על נזילה במקום אליו משוייך המונה
  3. חשוב לבצע סקר שוק, לבחון מספר חברות, לקבל הצעת מחיר, לקרוא ביקורות ולתאם ציפיות לגבי השירות. לשאול את כל השאלות. כדוגמת : מה יקרה באם התקלה לא תאותר? האם יש לאיש המקצוע מספר מכשירים טכנולוגיים לבדיקת נזילות מים? האם יהיה חיוב נוסף? האם בעל המקצוע עבר הכשרה? מדובר בשירות שעלותו יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים ולכן חשוב לוודא שהשירות שניתן אכן תואם את הציפיות.