איתור רטיבות

סימני רטיבות על קיר חיצוני או פנימי, יכולה להעיד על נזילת מים.
אך כיצד ניתן לדעת מה מקור הדליפה?
האם מדובר בבעיית איטום?
או שמא צנרת שדולפת בתוך הקיר?

כדי לדעת ניתן לשבור את הקיר ולנסות לאתר את מקור הדליפה. אך יש דרך יותר הגיונית והיא שימוש במכשירים טכנולוגיים שיאפשרו בדיקה מדוקדקת של הקיר ויאתרו בקלות היכן הדליפה. כאשר אותרה הבעיה איש המקצוע יכול להתמקד ולטפל בה בלי להזיק לשאר הקיר או אזורי הבית.

בדיקת איתור רטיבות
ישנם סוגים שונים של בעיות רטיבות, חלקן יאפשרו איתור בקלות באמצעות מצלמה תרמית. וחלקן ידרשו שילוב של מספר טכנולוגיות כדוגמת מצלמה תרמית וגלאי גז בכדי לעלות על הבעיה בצורה מדוייקת. בדיקה משולבת מאפשרת לבודד כל פרמטר ולהגיע במדוייק לגורם של הרטיבות.

הבעיה אותרה ומה עכשיו?
לאחר איתור הבעיה יש לפעול במהירות על מנת לטפל בה, בכדי לא לגרום להחמרת המצב, ליצירת עובש ופגיעה ברכוש. איש המקצוע שאחראי על איתור רטיבות ישאיר דוח מפורט עם המלצותיו לטיפול בבעיה שנוצרה ותחזוקה שוטפת כדי למנוע את הישנותה. ישנם חברות שיבצעו רק את הבדיקה ויפנו לאיש מקצוע כדי להשלים את התיקון וישנם חברות שיציעו איש מקצוע משלהם כדי לבצע גם את הבדיקה וגם את התיקון של הבעיה.

בכל מקרה חשוב לוודא שהבעיה תטופל מהשורש. לדוגמא במקרה של סדק בצינור, יש לטפל בצינור עצמו. להחליף אותו או לתקן את החלק הפגום. בנוסף לכך יש לייבש את האזורים הרטובים כדי למנוע נזקים מהרטיבות הכלואה. במידה וקיימים עובשים שנוצרו יש להסיר אותם באמצעות חומרים שישמידו את הפוטריה וימנעו התפשטות נוספת שלה. לפעמים יידרשו גם עבודות שיקום וצבע לבטון ולקיר.

חשוב לבחור את האנשים המתמחים באיתור רטיבות, ואת אלו שמתמחים בלתקן את הנזילה וסביבתה. ויותר חשוב שיהיה תיאום בין השניים, מי שמאתר את הרטיבות יבהיר בדיוק את מהות הבעיה ומי שמבצע את התיקון יקבל את כל המידע הדרוש להצלחת התיקון.