איתור נזילות

נזילה קטנה של מים יכולה ליצור בלאגן גדול ולהפוך לסיוט מתמשך, בין אם מדובר בנזילה שנובעת מבעיות איטום בדירה. ובין אם מדובר בצינור דולף. ברגע שחוששים שקיימת נזילה חייבים לאתר אותה ולטפל בה במהירות.

ישנן נזילות שניתן לאתר בקלות כיוון שרואים את מקור דליפת המים. אם זה צנרת גלויה או דרך קיר. אך קיימות נזילות שמתקיימות מתחת לרצפות או מאחורי הקירות אותן אין אפשרות לראות ולכן נדרש איש מקצוע שיודע לבצע איתור נזילות באופן מקצועי. כזה שיגיע עם המכשור הנכון והידע שצבר, יאתר את הנזילה יטפל בה במהירות וימנע נזקים גדולים יותר.

כיצד נוכל לדעת שקיימת נזילה כאשר לא ניתן לראות אותה?
הבעיה בנזילות שלא תמיד ניתן לדעת שהן קיימות. וכשהנזק מתגלה הוא כבר במימדים גדולים. יש אפשרות לזהות סימנים מקדימים שיכולים להעיד על נזילה נסתרת.

להלן הסימנים הדורשים בדיקה:
  1. קיבלתם חשבון מים גבוה ללא סיבה נראית לעין.
  2. ניתן להבחין בקילופים חדשים על קיר הבית.
  3. ניתן לראות סימני עובש כמו נקודות שחורות שמתעבות על הקיר.
  4. קיר לח.
  5. שינוי בצבע הקיר באזור מסויים.
  6. שינוי בצבע הרצפה.

אם זיהיתם אחד או יותר מהסימנים שצויינו ייתכן וקיימת בביתכם נזילה. אך חשוב שתדעו שגם אם הנזילה נמצאת מתחת לרצפה קיימת הטכנולוגיה שמאפשרת איתור נזילות בצורה ממוקדת ומדוייקת. בלי להזיק לציוד ורכוש, ובלי לשבור קירות. הטכנולוגיות הקיימות מאפשרות לאתר נזילות גם במקומות הנסתרים ביותר בצורה מדוייקת ולטפל בזמן. איתור בזמן יכול לחסוך המון כסף תיקונים ועגמת נפש.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים איש מקצוע לאיתור נזילות?
חשוב שתוודאו שבעל המקצוע מתמחה באיתור נזילות, ויש לו את המכשור המקצועי המתאים כדוגמת מצלמה תרמית או מכשיר אקוסטי. מכשור מקצועי יאפשר לאתר את הנזילה במינימום זמן ונזק.