איתור נזילות מים

נזילות של מים בדירת מגורים נוצרות ממגוון סיבות, איטום לקוי שגורם למי הגשמים לדלוף פנימה. צינור חלוד וישן שמתחיל לדלוף. פיצוץ בצינור, דליפה מדוד החשמל ועוד ועוד.

בנזילה חייבים לטפל באופן מיידי כדי לבלום את הנזק. נזק של נזילה יכול לפתח עובש שעלול להרוס ציוד יקר ואף לפגוע בבריאות הדיירים ובמערכות הנשימה. נזילה ורטיבות יכולים להזיק למכשירי חשמל ולגרום לקורוזיה, להזיק לריהוט עץ, למיזרונים, לארונות ולשאר תכולת הדירה. שלא לדבר על הקירות שמתקלפים ודורשים ייבוש ותיקוני איטום וצבע.

הבעיה- נזילה סמויה
נזילות שניתן לראות בעין כמו דוד דולף, ברז חיצוני שמטפטף, צינור אמבטיה. ניתן לטפל בהם בזמן ולפתור את הבעיה ללא נזקים כלל. אך מה עושים כאשר הנזילה סמויה? בתוך צינור פנימי מתחת לרצפה, בקירות, או בדירת השכן. אין אפשרות לראות את הנזילה ללא שירות אתור נזילות  מים. אבל איך נדע להזמין את השירות אם אנחנו לא יודעים שקיימת בעיה?

סימנים מקדימים
ישנם סימנים מקדימים שיכולים להעיד על נזילה סמויה. הוצאתם את חשבון המים מהתיבה והחיוב גבוה מהצפוי? יתכן שמדובר בנזילה שלא ידעתם על קיומה. סימנים על הקיר שלא היו שם קודם. קילופים עובש לחות ושינוי צבע יכולים להעיד על נזילה שנמצאת בשלב מתקדם.

זיהיתם סימן מקדים? זה הזמן לבדוק שכל הצינורות הגלויים בבית יבשים ושלא קיימת דליפה שניתן להבחין בה. לאחר ששללתם דליפה גלויה, זה הזמן לעבור לבדיקה דליפה סמויה באמצעות איש מקצוע מומחה לאיתור נזילות מים.

כיצד ניתן לאתר דליפה סמויה?
איש מקצוע שמגיע עם המכשור הנכון הידע והניסיון הנדרש עבור איתור נזילות מים, יאתר את הנזילה במהירות וימנע החמרת נזק. המכשור הנפוץ לאיתור דליפות הוא מצלמה תרמית או מכשיר אקוסטי. מכשור מקצועי יאפשר לאתר את הנזילה במינימום זמן וללא נזק ויאפשר לטפל בה במהירות.