איתור נזילות במצלמה תרמית

מהי מצלמה תרמית?
צילום תרמי מאפשר לאתר נזילות במקומות נסתרים כמו מתחת לרצפה, בצנרת שעוברת בתוך קיר בצורה מבוקרת וללא צורך בשבירתו וגרימת נזק לרכוש. מדובר בדרך הבטוחה ביותר ובטכנולוגיה שנותנת מענה מהיר ואחראי לאיתור נזילות. לפני השימוש במצלמה יש לחמם את המים שעוברים בצנרת לאחר מכן להפעיל את המצלמה. המצלמה שולחת גלים אינפרא אדומים, גלים מסוג זה רגישים לחום ומזהים הפרשי טמפרטורה. מצלמה תרמית לאיתור נזילות מציגה באמצעות מפת צבעים את זרימת המים. ניתן לזהות באמצעותה נזילה כאשר הזרימה חורגת מהקו של הצינור. לכאורה זה נשמע פשוט אך חשוב להבין שביצוע איתור נזילות במצלמה תרמית דורש מיומנות והכשרה מקצועית.

מתי מומלץ להשתמש בשירות איתור נזילות במצלמה תרמית?
ברגע שחוששים שקיימת נזילה סמויה בבית צריך לפעול כדי לאתר אותה. החשש לנזילה קיים כאשר יש חשבון מים מנופח או סימני רטיבות על הקירות אך לא מזהים שום נזילה גלויה. כאשר המונה ממשיך לעבוד גם כשכל הברזים סגורים. קיים חשש שיש נזילה בצינור שאינו גלוי. זה הזמן לבצע בדיקה באמצעות מצלמה תרמית שתאפשר לשלול או לאשש כי קיימת נזילה.

סיבה נוספת לשימוש במצלמה תרמית היא בדק בית, כאשר מבקשים לבצע עסקת רכישה גדולה כמו בית מגורים רוצים לוודא שהכל תקין ושלא יהיו הפתעות. איתור נזילות במצלמה תרמית יכול לשלול שקיים כשל בבניה. או חיבור צנרת לקוי.

עלות מול תועלת
איתור נזילות במצלמה תרמית כרוך בעלות. אך מדובר בהשקעה כדאית שיכולה לחסוך המון כסף. אינסטלטור שיגיע מבלי לדעת היכן ממוקם הצינור הפגום יכול להזיק לקיר או להרים מרצפות בכמה מקומות בבית. דבר שיצריך הזמנת שיפוצניק וכרוך בעלות גבוהה אף יותר. בנוסף לעוגמת הנפש רבה.  איתור נזילה לפני עסקה גדולה יכולה להפוך השקעה מכדאית ללא כדאית. הליקוי יכול העיד על תחזוקה לקויה או בניה שאינה תקנית ולחסוך מהמשקיע רכישה שתסב לו נזק כלכלי.