איתור נזילות בבריכות שחייה

איתור נזילות בבריכות שחייה

קורה לא פעם שאנחנו עדים לכך שיש אובדן מים מהבריכה ואנחנו לא מצליחים לאבחן מה גורם לכך. נזילה מהבריכה או אובדן מים בבריכה עשויים להיגרם בגלל תקלות שונות. לפעמים זה סתם שבר בבריכה שלא אותר אך זה יכול להיות בגלל נזילה מצינור ההזנה אל הבריכה או נזילה מצנרת הסירקולציה של המים אשר מוזרמים אל הבריכה. זו יכולה להיות תקלה במיכל האיזון של הבריכה או בצנרת הניקוז וזה גם יכול להיות קשור לאיטום של הבריכה או איטום לקוי של הפנסים ושאר אביזרי הבריכה שם דולפים המים החוצה. יש עוד סיבות ותקלות שונות שעשויות לגרום לכך.

אנשי המקצוע בתחום הזה של איתור נזילות ידעו מה לבדוק ואיך לבדוק את כל המתחם עד שיגיעו לזיהוי המדויק של המקור ומוקד הנזילה.

אנשי מקצוע מומחים יש להם הן את הידע הנדרש לצורך איתור נזילות והן את הכלים המתקדמים המיועדים לכך על מנת שהאיתור יבצע כמה שיותר מהר ובלי שייגרם כל נזק למקום.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

בעבר כשהיה צורך לאתר נזילות בבריכה או בכל מקום אחר, לעיתים לא היה מנוס מהרמת רצפות או אפילו שבירה של קירות. זאת כדי לאמת את האבחנה. לעיתים האבחנה התבררה כשגויה ואז שברו עוד קירות והרסו חלקים נוספים במבנה עד שאותרה התקלה. כיום עושים שימוש במצלמה תרמית  שמאפשרת לאתר את הנזילות בלי שיהיה צורך לפתוח את הקיר. המצלמה עובדת על בסיס של גלי אינפרה אדום כאשר אלו רגישות לחום ועל כן הם יצביעו על הבדלי טמפרטורה גם אם זה מאחורי הקיר. המצלמה אף מצביעה על מים דולפים באמצעות מפת צבעים מיוחדת שברורה עבור כל מי שלמד את התחום הזה של המצלמה התרמית.

זוהי טכנולוגיה מתקדמת וחכמה במיוחד שגם חוסכת זמן, גם חוסכת כסף וגם מונעת נזקים למבנה.

מתי יש צורך בשימוש במצלמה תרמית?

לא לכל נזילה יש צורך במצלמה תרמית. אך כאשר הנזילה היא ממקום סמוי ובלתי נראה, או כאשר חשבון המים הוא גבוה מאוד ללא כל הסבר או היגיון, יש סיבה להכניס את המצלמה התרמית לתמונה ולבדוק מה בעצם קורה מתחת לפני השטח.

גם במקרים של בדק בית לפני רכישה של בית חדש, כדאי לעבור עם מצלמה תרמית ולוודא כי מדובר בבית עם תשתיות אמינות ומושלמות ואין כל נזילה סמויה בנקודה כלשהי.

כדי להבטיח בדיקה אמינה חשוב לוודא כי פונים אל חברה מוכרת בעלת שם.